Wielkie ściganie w Pile

23.12.2017   Autor: Jakub Sierakowski
---

Złoty Kask po raz pierwszy w historii odbędzie się w Pile. Tradycja tych prestiżowych, żużlowych zawodów sięga 1961 roku. Pilscy kibice będą mogli obejrzeć w przyszłym sezonie najlepszych polskich żużlowców. Wszystko dzięki temu, że gorzowska Stal zrzekła się ich organizacji na rzecz pilskiej Polonii.

- Ja to w pełni popieram, ponieważ klub z Gorzowa musiał prosić o naszą zgodę. Dlatego, że wydaje mi się, iż takie imprezy powinny odbywać się właśnie, może nie tyle w mniejszych, ale w ośrodkach niższych lig. Tam,  gdzie  kibice cały czas na pewno z miłą chęcią przyjdą na zawody, w których będzie startowała cała czołówka - tłumaczy Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

" target="_blank">

Zawody o Złoty Kask będą zarazem krajowymi eliminacjami do cyklu Grand Prix. Planowana data to 31 marca, dzięki czemu to właśnie w Pile oficjalnie rozpocznie się żużlowy sezon 2018. To nie koniec dobrych wiadomości dla pilskich kibiców. Na początek maja na stadionie przy Bydgoskiej zaplanowano także sparing reprezentacji Polski. Biało – czerwoni zmierzą się z kadrą Australii.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group