Zgoda z Jakubem Gierszałem już dziś w RCK

19.12.2017   Autor: Redakcja
---

Już dziś Salon Kulturalny TV ASTA. Tym razem fani kinowych emocji będą mogli obejrzeć film Zgoda w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego. Po projekcji filmu spotkanie z odtwórcą jednej z głównych ról Jakubem Gierszałem. Spotkanie odbędzie się w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.

- Salon rozpocznie się o godzinie 18 projekcją filmu „Zgoda”, jest to film którego jeszcze nie mieliśmy okazji oglądać w Pile. Wielokrotnie został nagrodzony na festiwalach i w Polsce, i za granicą, a o godzinie 19.45 rozpocznie się spotkanie z reżyserem filmu Maciejem Sobieszczańskim oraz Jakubem Gierszałem który gra jedną z głównych ról w filmie - zaprasza Patrycja Jankowska, manager ds. operacyjnych TV ASTA.

Rozmowę z nimi poprowadzi Janusz Wróblewski z tygodnika Polityka. Rozmowę będzie można obejrzeć na antenie TV ASTA w najbliższy czwartek o godz. 16.00.

Film "Zgoda" przenosi nas do roku 1945. W obozie pracy dla Polaków, Ślązaków i Niemców w Świętochłowicach na Śląsku organy bezpieczeństwa dokonują czystek niechętnych komunistycznej władzy. Do pracy w obozie zgłasza się Franek który chce uratować Annę, w której jest zakochany. Spotyka on tam także swojego przyjaciela, Niemca Erwina, w którego rolę wcielił się gość Salonu Kulturalnego Jakub Gierszał.

Film Zgoda został nagrodzony za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group