Złotowski szpital w setce najlepszych placówek w Polsce

14.12.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie w rankingu stu najlepszych szpitali w Polsce zajął 67 lokatę. Został też czwartym szpitalem w Wielkopolsce. Niestety w rankingu próżno szukać pozostałych szpitali w naszym regionie.

Po raz czternasty opublikowany został ranking stu najlepszych polskich szpitali. Powody do zadowolenia mają pacjenci i pracownicy Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie, który zajął 67 miejsce w skali kraju. W Wielkopolsce lepszymi placówkami okazały się jedynie Pleszewskie Centrum Medyczne, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim i Ginekologiczno – Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Niestety w zestawieniu stu najlepszych szpitali próżno szukać pozostałych publicznych placówek medycznych w naszym regionie. Nie znalazły się tam Szpital Specjalistyczny w Pile oraz powiatowe szpitale w Wyrzysku, Chodzieży, Trzciance i Czarnkowie.

Ranking, będący częścią realizowanego od 3 lat ogólnopolskiego programu Bezpieczny Szpital Przyszłości, został opracowany w oparciu o takie kategorie jak: zarządzanie, jakość opieki, opieka medyczna, jakość usług, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg oraz SOR. Za stronę merytoryczną rankingu odpowiada Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a patronat nad nim objął minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group