W Pile trwa Jarmark Bożonarodzeniowy

08.12.2017   Autor: Artur Maras
---

Choć Jarmark Bożonarodzeniowy pomału dobiega końca to najwięcej będzie się działo w nadchodzący weekend. Wtedy to, oprócz możliwości zrobienia przedświątecznych zakupów na kilkunastu straganach, czy atrakcji w lunaparku, zaplanowano także liczne koncerty. Jarmark zakończy Wigilia Miejska.

Gdy pogoda nie dopisuje można schować się w dużym namiocie, w którym znajdują się stoiska z ciepłym jedzeniem. Na placu Staszica oraz na Placu Trzeciego Maja stanęło kilkanaście budek z rękodziełem i wyrobami. Jest także lunapark i żywa szopka.

A już w sobotę o godz. 13. 30 na Plac Staszica wjedzie orszak Św. Mikołaja, eskortowany przez motocyklistów. Uczniowie pilskich szkół będą tam również stroić choinki. A o godz. 18.00 rozpocznie się spektakl w namiocie.

Najwięcej będzie się działo w niedzielę. Już o godz. 14.00 rozpocznie się koncert piosenek świątecznych. O 16.15 warsztaty kulinarne potraw świątecznych, a o 17.00 kolejny koncert kolęd w wykonaniu grającej na harfie Anny Faber. Po koncercie, o godz. 18.00 rozpocznie się uroczysta wieczerza wigilijna z poczęstunkiem przygotowanym przez pilskich restauratorów. Wstęp wolny.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group