Kukiz 15 przeciwko zmianom w kodeksie wyborczym

29.11.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Zniesienie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do rad gmin, i wprowadzenie wyborów proporcjonalnych do wszystkich szczebli samorządu, to jedno z założeń złożonego w Sejmie przez PiS projekt zmian m.in. w kodeksie wyborczym. Z tym pomysłem nie zgadzają się posłowie Kukiz'15.

Dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość chce odejść od głosowania na osoby i zamienić to głosowaniem na partie. Nie ważne kto będzie na liście, ważne, że będzie partia, partia wygra i dzięki temu będą mogli również rządzić w samorządach. Prawo i Sprawiedliwość ma wiele pomysłów, które chce wprowadzić w życie. Jest to między innymi to, że będą majstrować przy wielkości okręgów wyborczych i będą zmieniać ich wielkości – podkreśla poseł Kukiz 15, Błażej Parda.

Kukiz'15 złożył niedawno w Sejmie swój projekt zmian w kodeksie wyborczym. Pomysł zakłada wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do wszystkich szczebli samorządu, także rad powiatów, rad miast na prawach powiatu i sejmików wojewódzkich. Jak podkreślił poseł Kukiz'15 JOW-y to chęć przekazania władzy obywatelom, bo to oni, a nie partia polityczna, powinni decydować o tym, kto będzie rządził w lokalnych samorządach. Politycy liczą także na weto prezydenta, jeśli w Parlament uchwali jednomandatowe okręgi wyborcze.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group