Staszic dostanie szalik, ale wcześniej Dzień Kolejarza

24.11.2017   Autor: Redakcja

Dwa happeningi już wkrótce w Pile. W sobotę na dworcu PKP przyjedzie Lokomotywa... Juliana Tuwima, a w poniedziałek Staszic dostanie i szalik i czapkę na zimę.

Lokomotywa Juliana Tuwima zostanie wyrecytowana już w sobotę o godz. 13.00 w holu dworca PKP. Okazją jest Dzień Kolejarza. Wystąpią m.in. dzieci z rodzicami z Publicznego Przedszkola nr 19 im. Misia Uszatka oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich.

- Usłyszymy też „Lokomotywę” w innych językach a także utwory „kolejowe” autorstwa zmarłej ostatnio Wandy Chotomskiej. A wszystko to w ramach 40. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego organizowanego przez Oddział Poznański Związku Literatów Polskich - mówi Jan Balcerzak, organizator happeningów.

A już w poniedziałek o godz. 16.00 Stanisław Staszic zostanie ubrany w czapkę i szalik w kolorach miasta. Biało-czerwono-zielony szalik i czapkę zrobiły panie z Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych.

- To okazja do zrobienia sobie kolejnego zdjęcia, tym razem z szalikiem i to wspólnie ze Staszicem, bo szalik jest naprawdę długi. Mamy nadzieję, że nikt go nie zabierze - dodaje Jan Balcerzak.

A tak wyglądało otwarcie Ławeczki Staszica https://www.asta24.pl/2017/10/09/laweczka-staszica-stanela-placu-konstytucji/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group