Staszic dostanie szalik, ale wcześniej Dzień Kolejarza

24.11.2017|Autor: Redakcja

Dwa happeningi już wkrótce w Pile. W sobotę na dworcu PKP przyjedzie Lokomotywa… Juliana Tuwima, a w poniedziałek Staszic dostanie i szalik i czapkę na zimę.

Lokomotywa Juliana Tuwima zostanie wyrecytowana już w sobotę o godz. 13.00 w holu dworca PKP. Okazją jest Dzień Kolejarza. Wystąpią m.in. dzieci z rodzicami z Publicznego Przedszkola nr 19 im. Misia Uszatka oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich.

– Usłyszymy też „Lokomotywę” w innych językach a także utwory „kolejowe” autorstwa zmarłej ostatnio Wandy Chotomskiej. A wszystko to w ramach 40. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego organizowanego przez Oddział Poznański Związku Literatów Polskich – mówi Jan Balcerzak, organizator happeningów.

A już w poniedziałek o godz. 16.00 Stanisław Staszic zostanie ubrany w czapkę i szalik w kolorach miasta. Biało-czerwono-zielony szalik i czapkę zrobiły panie z Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych.

To okazja do zrobienia sobie kolejnego zdjęcia, tym razem z szalikiem i to wspólnie ze Staszicem, bo szalik jest naprawdę długi. Mamy nadzieję, że nikt go nie zabierze – dodaje Jan Balcerzak.

A tak wyglądało otwarcie Ławeczki Staszica

Ławeczka Staszica stanęła na placu Konstytucji

Przeczytaj więcej o: ale wcześniej Dzień Kolejarza, ławeczka staszica, piła staszic, Staszic dostanie szalik, szalik staszica

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.