Przystąp do Legii Akademickiej w PWSZ w Wałczu

23.11.2017   Autor: Redakcja
---

Ministerstwo Obrony Narodowej przywraca ideę ochotniczego szkolenia studentów. „Legia Akademicka” to uruchomiony przez MON pilotażowy program skierowany do studentów. Wzorem lat 2003 - 2008 szkolenie będzie dzieliło się na cześć teoretyczną – realizowaną na uczelniach, w tym w PWSZ w Wałczu w trakcie roku akademickiego oraz część praktyczną realizowaną w jednostkach, centrach i ośrodkach wojskowych.

Program edukacji wojskowej przeznaczony jest dla słuchaczy wszystkich uczelni wyższych i stanowi podstawę do organizacji procesu szkolenia dla studentów szkół wyższych. Swoim zakresem będzie obejmował przeszkolenie studentów szkół wyższych w wymiarze jednego lub dwóch semestrów dla kandydatów na szeregowych oraz osób funkcyjnych drużyny lub podoficerów rezerwy.

Głównym celem przeszkolenia studentów szkół wyższych jest przygotowanie słuchaczy w podstawowym zakresie teoretycznym i praktycznym do wykonywania zadań w zakresie działań piechoty w korpusie szeregowych oraz podoficerskim, umożliwiając nabycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do skutecznego rozwiązywania problemów organizacyjnych, planowania, organizowania i prowadzenia szkolenia oraz dowodzenia drużyną piechoty podczas realizacji działań taktycznych.

Warunkiem ukończenia szkolenia teoretycznego w module podstawowym jest uzyskanie zaliczenia. Zaliczenie szkolenia teoretycznego w module podstawowym jest podstawą do rozpoczęcia szkolenia teoretycznego w module podoficerskim oraz do rozpoczęcia szkolenia praktycznego w module podstawowym. Na zakończenie każdego modułu szkolenia teoretycznego słuchacz otrzyma zaświadczenie o jego ukończeniu.

Moduły teoretyczne będą prowadzone w ramach zajęć programowych w I i II semestrze roku akademickiego 2017/2018. Moduły praktyczne obejmują przeszkolenie w jednostkach wojskowych w okresie przerwy wakacyjnej. 22 dniowe szkolenie poligonowe zakończone będzie złożeniem przysięgi, nadaniem przydziału mobilizacyjnego i stopnia szeregowego rezerwy lub w formie rozbudowanej, to znaczy 44 dni szkolenia na poligonie dla zainteresowanych i nadaniem stopniem podoficera rezerwy.

Aby przystąpić do służby w Legii Akademickiej należy wypełnić wniosek dostępny TUTAJ a aby zapisać się na wybrany kierunek studiów w PWSZ w Wałczy należy wypełnić FORMULARZ - rekrutacja wciąż trwa! Można studiować na dowolnej uczelni w Polsce a realizować Legię Akademicką w PWSZ Wałcz.

Przeczytaj więcej o: walcz, pwsz, legia akademicka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group