Przychodnia przy Wojska Polskiego z nową elewacją

09.11.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Blisko 2 miliony złotych, tyle powiat pilski wydał na termomodernizację budynku przy ulicy Wojska Polskiego 49B w Pile. Ponad 30-letni budynek nie tylko całkowicie zmienił swój wygląd zewnętrzny, ale także ma być cieplnej.

- Obiekt liczy już sobie kilkadziesiąt lat. Dzisiaj ten obiekt przynajmniej w tym aspekcie zewnętrznym stał się obiektem estetycznym co jest istotne, realizacja przebiegała w sposób bardzo sprawny. Trzy miesiące temu spotkaliśmy się na konferencji, która inicjowała rozpoczęcie prac. Dzisiaj już, można powiedzieć ten etap prac zakończonych - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Na budynku przychodni przy al. Wojska Polskiego zmieniła się elewacja, stolarka okienna i drzwiowa. Wymieniona została także instalacja sanitarna i grzewcza co ma skutkować kilkudziesięciu procentowym zmniejszeniem zużycia energii cieplnej.

To właśnie efekt ekologiczny był podstawą otrzymania przez powiat pilski blisko 2 milionowej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Jeżeli zamierzone oszczędności zostaną osiągnięte powiat może liczyć na półmilionowe umorzenie zaciągniętego kredytu. Budynek przez ostatnie 14 lat zarządzany jest przez starostwo, a mieszczą się w nim głównie gabinety lekarskie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group