Miliony na oświatę

04.11.2017   Autor: Redakcja
---

Kilkanaście milionów złotych na oświatę przeznaczy powiat wałecki. Pieniądze zostaną wykorzystane między innymi na poprawę infrastruktury w szkołach oraz nowe kompetencje zawodowe uczniów. Podczas ostatniej sesji rady powiatu wałeckiego dyskutowano także nad stypendiami, które mają zostać przyznane młodzieży z funduszy unijnych.

Mamy bardzo dużo różnych szkoleń, oczywiście  musimy wyłonić instytucje szkolące i na przykład w szkoleniu zawodowym  mamy kształcenie na uprawnienia spawacza lub uprawnienia spawacza samochodowego, wiele innych jeszcze które są ważne dla młodzieży. Nie są w stanie tych uprawnień zdobyć mogą to zrobić dopiero po zakończeniu szkoły. - wyjaśnia Bogdan Wankiewicz,starosta wałecki.

Dzięki projektowi wałeckiego starostwa powiatowego uczniowie podczas nauki w szkole będą mogli zdobyć kompetencje zawodowe. Wśród nich są szkolenia dla uczniów z kierunków takich jak technik weterynarii, obsługi turystycznej, krajobrazu czy ekonomista. Ponad milion złotych zostanie przeznaczony na projekt którego celem jest podniesienie jakości i efektywności kształcenia w liceach ogólnokształcących w powiecie wałeckim. Na inwestycje w oświatę starostwo powiatowe wyda ponad dziesięć milionów złotych, z czego większość pochodzi z funduszy unijnych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group