Unijna dotacja na rozbudowę przedszkola

---

Ponad milion złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 otrzymała gmina Lipka na rozbudowę i doposażenie przedszkola. Projekt dzieli się na dwie części.

– 700 tys. to jest kwota, która będzie przeznaczona stricte na część twardą projektu, czyli na rozbudowę przedszkola. Ta rozbudowa będzie polegała między innymi na zwiększeniu ilości sal edukacyjnych dla naszych dzieci. Powstaną dwie sale i jedna salka ruchowa, na której dzieci będą mogły prowadzić gimnastykę korekcyjną. Oprócz tego powstaną nowe łazienki, gabinet i nowy plac zabaw - wymienia Przemysław Kurdzieko, wójt Lipki.

W ramach projektu sfinansowane zostanie także wyposażenie przedszkola w zabawki, kąciki tematyczne. Drugą część projektu stanowić będą tak zwane działania miękkie, w ramach których odbywać się będą zajęcia z integracji sensorycznej, gimnastyki korekcyjnej i logopedii. Ze środków tych dofinansowane zostaną także studia podyplomowe dla nauczycieli.

Rozbudowa przedszkola musi się zakończyć w czerwcu 2018 roku. Do powiększonego przedszkola w Lipce przeniesione zostaną dzieci uczęszczające dotychczas do filii w szkole w Lipce i w Wielkim Buczku.​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group