Pilski SOR do przebudowy

22.10.2017   Autor: Artur Maras
---

6 milionów złotych unijnej dotacji na przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Specjalistycznym. Dzięki inwestycji, która zakończy się w przyszłym roku pacjenci trafiający na SOR mają być obsługiwani szybciej i bardziej komfortowo.

Szpitalny Oddział Ratunkowy to najbardziej oblegane miejsce w każdym szpitalu. W ciągu roku przez pilski SOR przewija się ponad 30 tysięcy osób. Największe obłożenie jest w weekendy. By odciążyć SOR w ubiegłym roku powstał Punkt Przyjęć Planowych, gdzie trafiają pacjenci na planowane zabiegi lub operacje. Teraz remontu doczeka się i SOR.

- Wspólnym staraniem kadry Szpitala Specjalistycznego, pracowników starostwa powiatowego, udało nam się pozyskać kwotę 6 mln złotych na przebudowę tego oddziału - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski

Pozyskane środki pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W ramach inwestycji wartej 7 mln złotych zostaną przebudowane pomieszczenia SORu, do których trafi specjalistyczny sprzęt oraz wyposażenie. Będzie też remont wejścia budynku.

- Nowa rampa nowy dojazd, który zastąpi ten 30 letni już mocno zużyty, pozwoli na przyjęcie jednorazowo czterech karetek z możliwą swobodna komunikacją -  mówi Rafał Szuca, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile

Zostanie także zamontowana winda dla osób niepełnosprawnych oraz powstanie nowa hala dla karetek. Na czas przebudowy opracowywane są dwa warianty organizacji pracy SORu. Przetarg na przebudowę zostanie ogłoszony w listopadzie tego roku. Zakończenie inwestycji planowane jest w październiku przyszłego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group