Pilanie wytańczyli brąz na mistrzostwach Europy

18.10.2017|Autor: Redakcja

Brązowy medal dla pilskich tancerzy na Mistrzostwach Europy Północnej w Elblągu. W ramach tej imprezy w miniony weekend odbyły się też Otwarte Mistrzostwa Polski w tańcu towarzyskim.

Na turnieju wystartowali tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury Iskra z Piły. Dawid Brzeziński i Maja Woś wytańczyli brązowy medal. Dawid i Maja startowali w kategorii wiekowej 12-13 lat i  zostali drugimi V-ce Mistrzami Europy Północnej.

Kolejna para z Młodzieżowego Domu Kultury – UKS Iskra Piła tym razem w kat. par dorosłych także pokazała wysoki poziom i kunszt taneczny. Paweł Subczyński i Aleksandra Kucharska stanęli do rywalizacji wśród blisko 50-ciu najlepszych polskich jak i europejskich par tanecznych. Przechodząc przez cztery kolejne rundy eliminacyjne zakwalifikowali się do finału. W ścisłym finale tylko jeden punkt dzielił ich od podium – relacjonują Eliza Sabik i Artur Dąbrowski, trenerzy tancerzy.

W Otwartych Mistrzostwach Polski do rywalizacji stanęła trzecia para z MDK – UKS Piła. Kacper Czajka i Gabriela Werblińska. Oni dotarli do półfinału.  

fot. UKS Iskra MDK Piła

Przeczytaj więcej o: Pilanie wytańczyli brąz na mistrzostwach Europy

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.