Kobieta i Zdrowie - konferencja onkologiczna

12.10.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Kobieta i Zdrowie to temat 15. Powiatowej Konferencji Promocji Zdrowia, która odbyła się we wtorek w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile. Współorganizatorem spotkania było Wielkopolskie Centrum Onkologii i powiat pilski.

– Problem chorób nowotworowych wymaga ciągłego przypominania społeczeństwu. Niby każdy wszystko wie, jaki powinien być zdrowy styl życia, że należy wykonywać badania profilaktyczne, ale jednak zwykle natura ludzka jest taka, że jak coś nas bezpośrednio nie dotyka to o tym zapominamy. No i celem takich cyklicznych spotkań jest budzenie świadomości w społeczeństwie, że trzeba ciągle być czujnym, trzeba regularnie wykonywać regularnie badania profilaktyczne - zachęca prof. Julian Malicki, dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Na konferencji rozmawiano także o metodach leczenia. Radioterapia protonowa to bezpieczniejsza metoda leczenia chorych na nowotwór niż tradycyjna radioterapia. W Polsce jednak dostęp do protonoterapii wciąż jest niewielki, gdyż prowadzi ją tylko jeden ośrodek w kraju. Prof. Julian Malicki zainicjował kilka lat temu projekt INPRONKO, który zakłada utworzenie centrum i systemu radioterapii protonowej w Wielkopolsce. Spotkanie było także doskonałą okazją do promocji powstającego w Pile ośrodka radioterapii, który będzie filią Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group