Europoseł Rosati o potrzebie solidarności

01.10.2017   Autor: Artur Maras
---

Solidarność europejska w warunkach kryzysu - pod takim tytułem zorganizowano debatę w Wałeckim Centrum Kultury. Rozmawiano między innymi o brexicie czy problemie uchodźców. Gościem spotkania był europoseł profesor Dariusz Rosati.

- Odpowiedzią na ten kryzys powinno być więcej współpracy i bliższe jednoczenie się Europy. Te tendencje separatystyczne czy izolacjonistyczne które widzimy również w naszym kraju, bo słyszy się że Polska powinna być trochę dalej od Brukseli. One są bardzo niebezpieczne dla Europy i są szczególnie niebezpieczne dla Polski dlatego, że miejsce Polski jest w Zjednoczonej Europie to nam daje siłę i szansę rozwojowe natomiast w pojedynkę niewiele zdziałamy - mówi prof. Dariusz Rosati, europoseł Platformy Obywatelskiej

Jak podkreślał podczas spotkania Dariusz Rosati solidarność jest warunkiem utrzymania pokoju w Europie. Dzięki niej Polska może korzystać między innymi ze środków unijnych, co pozwala na prowadzenie wielu inwestycji w kraju. Eurodeputowany podkreślał potrzebę solidarności Polski z Unią Europejską. Na debacie zorganizowanej przez wałecki Klub Współpracy Międzynarodowej pojawili się również Francuzi z miasta partnerskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group