69 nowych mieszkań TBS w Pile. Rusza budowa

29.09.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w przyszłym roku zacznie budowę dwóch kolejnych bloków. Przy ulicy Andersa ma powstać 69 nowych mieszkań. Koszt inwestycji to prawie 12 milionów złotych.

W ostatnich latach dzięki współpracy Urzędu Miasta i Towarzystwo Budownictwa Społecznego powstały w Pile 153 nowe mieszkania, kolejne 49 jest obecnie w trakcie realizacji. To jednak nie koniec inwestycji mieszkaniowych.

- 33 plus 36 to jest 69 mieszkań, 3200 metrów kwadratowych. Standard, czyli pod klucz. Wyposażone we wszystkie instalacje, wyglądem podobne do tych nowych budynków
- informuje Remigiusz Dekarli, prezes Pilskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Mowa o dwóch blokach, które mają powstać w rejonie ulicy Andersa. Umowa między Gminą Piła, a pilskim TBS została podpisana we wtorek. Umożliwi to ubieganie się o dofinansowanie inwestycji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Prezydent Piły podkreśla, że miasto wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańcom i już zapowiada kolejne inwestycje.

- W tej chwili trwa już kilka budów, kilka zostanie rozpoczętych lada moment. Trzy bardzo duże projekty zakończą się w przygotowawczym procesie też lada chwila. Mówimy o ulicy Kusocińskiego, o Lotniczej i też mamy dobrą wolę jeśli chodzi Okrzei byłe zakłady po drukarni - dodaje Piotr Głowski, prezydent Piły.

Wszystko po to, by w najbliższym czasie przyjąć ludzi, którzy w mieście podejmą zatrudnienie.
Według zapowiedzi Urzędu Miasta już za rok w Pile ma powstać kilkaset nowych miejsc pracy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group