Marsze przedszkolaków dla 5-letniego Michałka

14.09.2017   Autor: Redakcja
---

W ten weekend fundacja DKMS oraz Inwest-Park organizuje akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku. To specjalna akcja dla 5-letniego Michałka z Piły. A już w piątek o rejestracji przypomną pilskie przedszkolaki.

Pilskie przedszkolaki w piątek pójdą w siedmiu przemarszach. Mają one przypomnieć mieszkańcom o „Dniu dawcy szpiku dla Michałka i Innych”. Dołączają kolejne przedszkola. W marszach pójdzie łącznie 376 dzieci.

5-letni Michałek z Piły, zachorował na aplazję szpiku kostnego i potrzebuje przeszczepu szpiku. Obecnie jest to jedyna szansa na wyzdrowienie dla chłopca. Dlatego też pracownicy Inwest-Parku zainicjowali akcję „Dzień Dawcy Szpiku dla Michałka i Innych.”

Odbędzie się ona w dniach 16 i 17 września m.in. w Inwest-Parku, galerii Vivo, galerii Kasztanowej, a także w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych przy ul.Złotej.

Dokładny harmonogram

Rejestrując się jako potencjalny dawca szpiku w dniach akcji, można uratować życie wielu pacjentom oczekującym na przeszczep, w tym życie Michałka. Wsparcie medialne wydarzenia zapewnia TV ASTA.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group