Pożar garaży podziemnych przy Kochanowskiego

12.09.2017   Autor: AK
---

120 osób ewakuowanych w Pile. W nocy doszło do pożaru garażu podziemnego przy ul. Kochanowskiego 15 w Pile.

Strażacy otrzymali zawiadomienie około godziny 1.30 w nocy. Z garażu podziemnego wydobywał się silny dym. Na miejsce początkowo zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej.

- Strażacy po przybyciu na miejsce równocześnie rozpoczęli akcję gaszenia oraz ewakuację mieszkańców. W sumie ewakuowano 120 osób - relacjonuje mł.bryg. Zbigniew Szukajło, rzecznik pilskiej straży pożarnej.

Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa udostępniła swoim lokatorom pomieszczenia, w których mogli przeczekać do rana. Także miasto zadysponowało dwa autobusy MZK, w których także mieszkańcy mogli się schronić na czas akcji gaśniczej, która trwała 5 godzin.

- Podstawiono nam autobus z MZK i część ludzi z dziećmi pojechała do budynku spółdzielni mieszkaniowej. My dzwoniliśmy po dziadków, żeby dzieci zabrali do siebie. Podstawili również autobus dla nas pod blokiem i dostaliśmy ciepłą herbatę w termosach - relacjonuje pani Agnieszka, mieszkanka bloku.

W sumie w gaszeniu pożaru garażu brało udział 7 zastępów straży pożarnej z Piły i jeden z OSP z Szydłowa.

- Strażacy w aparatach, przy pomocy kamer termowizyjnych zlokalizowali i ugasili kilka samochodów osobowych - dodaje rzecznik.

Do Piły wezwano też jednostki OSP ze Starej Łubianki i z Kaczor do zabezpieczenia miasta.

Na miejscu pracują policjanci oraz biegły, który ustala przyczyny pożaru.

fot. facebook Jacka Bogusławskiego

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group