W Pile szykuje się duża impreza dla dzieci

05.09.2017   Autor: Paweł Różycki

20 listopada w Pile odbędą się ogólnopolskie obchody Dnia Praw Dziecka. Gościć będą między innymi Dorota Zawadzka, Anna Maria Wesołowska i Majka Jeżowska. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia poznaliśmy przy okazji wczorajszej wizyty w Pile Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka.

Imprezy towarzyszące obchodom rozpoczną się już tydzień wcześniej, 13 listopada. W tym czasie odbędą się warsztaty dla dzieci, rodziców, dziadków i nauczycieli prowadzone m.in. przez znaną psycholog dziecięcą Dorotę Zawadzką i sędzię w sprawach rodzinnych Annę Marię Wesołowską. Odbędą się również spotkania z autorami książek dla dzieci, debaty, happeningi i konkursy. Oprócz tego wspólnie z popularną piosenkarką dziecięcą Majką Jeżowską odbędzie się próba bicia rekordu w śpiewaniu. Zwieńczeniem całych obchodów będzie uroczysta gala finałowa.

Piła stała się organizatorem Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w tym roku dzięki zwycięstwu w konkursie organizowanym przez Rzecznika Praw Dziecka. Co roku obchody odbywają się w innym mieście i są okazją do szerokiej promocji praw dziecka w różnych regionach Polski. Dzień Praw Dziecka to oficjalne święto w polskim kalendarzu ustanowione przez Sejm RP w 2014 roku.

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group