Czasowo nie będzie pociągów na trasie Piła – Szczecin

05.09.2017   Autor: Paweł Różycki

Od 1 października do 15 listopada nie będą kursowały pociągi na trasie z Piły do Szczecina. Wszystko przez remont torowiska. Po jego zakończeniu podróż na tej trasie skróci się o czternaście minut.

Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK potwierdza, że linia będzie zamknięta. I to na dłuższy czas. Od 1 października do 15 listopada br. na linii kolejowej nr 403 Piła Północ – Ulikowo, na około 10 km - odcinek Recz Pomorski – Tarnowo Pomorskie będziemy wykonywać remont toru. Dzięki tym pracom zlikwidujemy istniejące ograniczenia prędkości i przystosujemy ten odcinek do prędkości 100 km/h. Skróci to czas jazdy pociągów o około 14 minut. Z uwagi na to, że jest to linia jednotorowa roboty będą wymagać całkowitego zamknięcia z wprowadzeniem na czas remontu zastępczej komunikacji autobusowej - tłumaczy.
PKP właśnie ogłosiło przetarg na organizację komunikacji zastępczej.

Zapowiada się na to, że to nie koniec problemów dla pasażerów na linii Piła - Szczecin, bowiem jak dodaje Zbigniew Wolny w 2018 roku wykonamy drugi etap remontu na odcinkach Prostynia – Recz Pomorski oraz Tarnowo Pomorskie – Ulikowo. Planujemy wyremontować około 11,5 km toru , przystosowując te odcinki także do prędkości 100 km/h.

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group