Powiat pilski inwestuje

03.08.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Termomodernizacja budynku przy al. Wojska Polskiego 49B, remont drogi z Leszkowa do Kaliny, czy budowa hali przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile. To tylko niektóre z inwestycji, które w najbliższym czasie planuje przeprowadzić powiat pilski.

W poniedziałek została podpisana umowa na wykonanie termomodernizacji budynku przy al. Wojska Polskiego 49B. Planowo inwestycja powinna zostać zakończona w październiku, a jej koszt to prawie 2 miliony złotych. Za prace remontowo-budowlane odpowiedzialna będzie firma Nova Term.

Inwestycja przede wszystkim będzie polegać na termomodernizacji. Co się pod tym kryje? Przede wszystkim będzie to elewacja zewnętrzna, oczywiście będzie odpowiednio docieplona. Będzie wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, a także modernizacja sieci – wyjaśnia starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

Wszystko po to by poprawić komfort mieszkańców korzystających z tego obiektu. Dodatkowo po przeprowadzeniu prac oszczędności w kosztach energii cieplnej mogą sięgać nawet 50%. To jednak nie jedyne prace, jakie w najbliższym czasie będzie prowadził powiat pilski. Rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę drogi z Leszkowa do Kaliny. Tu koszt inwestycji realizowanej wspólnie z Gminą Piła i Nadleśnictwem to prawie 1,5 miliona złotych. Cały czas toczą się także rozmowy w sprawie drogi Kruszki-Kijaszkowo.

Jesteśmy na końcowym etapie rozstrzygania sporu. Liczę, że tutaj inwestycja też ruszy w tym roku, a w następnym ją zakończymy. Jeżeli chodzi o inwestycje chodnikowe to jesteśmy w trakcie inwestycji na terenie powiatu pilskiego w ramach współpracy z gminami – dodaje wicestarosta pilski, Stefan Piechocki.

I w ramach tej współpracy przebudowane zostały chodniki w Ługach Ujskich czy Byszkach, a w najbliższym czasie rozpoczną się prace w Róży Wielkiej, Starej Łubiance i Pokrzywnicy. Jeśli zaś chodzi o inwestycje drogowe to powiat planuje między innymi remonty dróg Zawada-Stara Łubianka, Zawada-Piła czy Krzewina-Milcz.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group