Które szpitale w sieci? NFZ ogłosił listę

28.06.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił listę szpitali, które trafią do tzw. sieci szpitali. Znalazły się wśród nich szpitale z naszego regionu.

Szpitale z naszego regionu, które znalazły się w sieci szpitali:
- Szpital Specjalistyczny w Pile im. Stanisława Staszica,
- Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie,
- Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Trzciance,
- Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie,
- Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu,
- Szpital Powiatowy im. prof. Romana Drewsa w Chodzieży,
- Szpital Powiatowy w Wyrzysku sp. z o.o.,
- 107 Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wałczu.

Pilski szpital został wpisany z III najwyższym stopniem referencyjności, szpital wałecki widnieje jako placówka ogólnopolska, pozostałe zaś szpitale otrzymały I stopień referencyjności, co oznacza że udzielają świadczeń zdrowotnych w min. czterech podstawowych specjalnościach medycznych: chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, położnictwa i ginekologii, pediatrii oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Trzeci poziom referencyjny otrzymują szpitale kliniczne oraz jednostki badawczo – rozwojowe Ministerstwa Zdrowia.

Sieć szpitali, zdaniem Ministerstwa Zdrowia, ma poprawić organizację udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez szpitale oraz przychodnie przyszpitalne i poprawić dostęp pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach. Szpitale znajdujące się w sieci utworzą tzw. system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ). Na funkcjonowanie tego systemu ministerstwo przeznaczy ok. 93% środków, z których obecnie jest finansowane leczenie szpitalne. Szpital będący w sieci ma gwarancję, że Narodowy Fundusz Zdrowia zawrze z nim umowę, bez konieczności ubiegania się o środki w konkursach. Pozostałe 7% środków będzie rozdzielane w konkursach. W takiej sytuacji znalazła się między innymi pilska klinika Ars Medical, która nie została włączona do sieci.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group