Remont na razie częściowy

17.06.2017|Autor: Maciej Rosiński

Miłośnicy sportów wodnych wreszcie będą mieć lepszą drogę nad jezioro Bytyń w Drzewoszewie. Niestety nie cała droga została wyremontowana, a jedynie jej ponad kilometrowy odcinek. Za prace zapłaciła gmina Mirosławiec, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewniła materiał budowlany.

Dziura, na dziurze – tak wyglądała jeszcze niedawno cała droga do Drzewoszewa w gminie Mirosławiec. Droga często uczęszczana przez turystów. W Drzewoszewie jest jedno z najpiękniejszych jezior naszego regionu. Teraz łatwiej tam dojechać, ale niestety, po kilometrze udogodnienia się kończą.

Nowa nawierzchnia to efekt współpracy gminy Mirosławiec z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad. Materiał zerwany podczas prac na krajowej dziesiątce został przekazany samorządowi. A ten miał zająć się transportem i ułożeniem zmielonego asfaltu. Dzięki temu koszt remontu to nieco ponad dwadzieścia tysięcy złotych. Gdyby nie ta pomoc, to gmina na ten remont musiałby wydać sto tysięcy złotych.  – Ta dobra współpraca pokazuje też świetne efekty chociażby w pozyskiwanym materiale rozbiórkowym – chwali Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca.

Burmistrz Mirosławca liczy na to, że pozostały prawie dwukilometrowy odcinek drogi do Drzewoszewa uda się wyremontować w podobny sposób jeszcze w tym roku. Koszt inwestycji powinien zamknąć się w kwocie około trzydziestu tysięcy złotych.

Przeczytaj więcej o: droga do drzewoszewa remony, drzewoszewo jezioro droga, jezioro bytyn remont drogi, kawalek drogi remont, miroslawiec inwestycja

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.