Lipka ma wreszcie miejsce do wypoczynku

---

Stary basen kąpielowy w Lipce, który nie mógł już dalej spełniać swojej funkcji zmienił się nie do poznania. W tym roku miejsce wzbogaciło się o domki gastronomiczne, a przybędzie jeszcze siłownia dla młodzieży i chata krajeńska.

– Wyremontowaliśmy pomieszczenia biurowe, udało się zamontować wiatę biurową, urządzenia dla dzieci i młodzieży. I co roku staramy się coraz więcej elementów dokładać tak, aby mieszkańcy mieli co robić na tym obiekcie i mogli spędzać czas nie tylko w weekendy, ale również w tygodniu - zachęca Przemysław Kurdzieko, wójt Lipki.

Krótko przed sezonem pojawiły się budki gastronomiczne, dzięki którym nad akwenem będzie mogła być prowadzona sprzedaż nie tylko zimnych napojów, ale na przykład ciepłych dań z grilla.

Jeszcze w czerwcu bieżącego roku zostanie podpisana umowa z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego na dofinansowanie kolejnej atrakcji, która ma się pojawić w tym miejscu – będzie to street workout park, czyli rodzaj siłowni dla młodzieży. Koszt tej inwestycji to 50 tys. zł, większość tej kwoty pokryje dotacja uzyskana za pośrednictwem lokalnej grupy działania „Krajna Złotowska”.

W przyszłym roku być może nieopodal zbiornika wodnego pojawi się kolejna atrakcja mająca przyciągnąć mieszkańców Lipki i nie tylko – chata krajeńska. Ta z wyposażeniem może kosztować pomiędzy 100 a 150 tys. zł, z czego 85 procent może pochodzić z dotacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group