Pracuj w Pile! Mają zachęcać lokalni przedsiębiorcy

07.06.2017|Autor: Artur Maras

„Pracuj w Pile” to nowa kampania Urzędu Miasta. Ma ona zachęcić mieszkańców subregionu do związania swojej kariery zawodowej z tym miastem. W tej sprawie w siedzibie Inwest Parku odbyło się spotkane z przedsiębiorcami.

– Od początku roku słyszeliście państwo o nowych inwestycjach, które pojawiają się w mieście, ale też wiemy, że rozwijają się lokalni przedsiębiorcy. Potrzebne jest promowanie ofert pracy i stąd chcemy współpracować z przedsiębiorcami. Chcemy powiedzieć, że mamy w Pile atrakcyjny rynek pracy, mamy oferty, które czekają na pracowników – zapewnia Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Według optymistycznych prognoz w ciągu 5 najbliższych lat w Pile ma powstać nawet 5 tys. nowych miejsc pracy. Wychodząc naprzeciw zmianom na pilskim rynku pracy, Urząd Miasta będzie przeprowadzić w subregionie kampanię „Pracuj w Pile”. Swoim zasięgiem, będzie ona obejmować miasta ościenne w promieniu 70 kilometrów od stolicy subregionu.

Kampania ma nie tylko pokazać, że w mieście są wolne i atrakcyjne miejsca pracy, ale także zachęcić do związania swojej zawodowej kariery właśnie z Piłą.

Przeczytaj więcej o: bezrobocie piła, oferty pracy w pile, praca piła, pracuj w pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • prawda

  ile razy jeszcze o tym napiszecie? Piła ma konkurować z Poznaniem, czy Bydgoszczą? chyba komuś palma do głowy odbija… w Poznaniu pół pilskich uczniów pracuje i mieszka, potem tam zostają… dużo też jest w Bydgoszczy, a reszta w Polsce albo za granicą… żarty jakieś, emerytów zatrudnią z orzeczeniem o niepełnosprawności najlepiej

 • ABSOLWENT

  Wolne miejsca pracy ok., ale co to znaczy atrakcyjne?!

  • prawda

   atrakcyjne… 1500 zł na rękę za stanie przy maszynie 🙂

 • pilanin

  Spotkanie typowo pod publikę, żadnych konkretów – prócz tego, że miasto wynajmie autobus i jak przedsiębiorcy chcą to mogą jeździć wraz z prezydentem po miastach i zachęcać ludzi do pracy w pile. Nic tylko paplanina przed wyborcza, by jak się najwięcej mówiło o Panu Prezydenci

  • Grajux

   A co by mieli jeszcze zrobić. Powiedzieć, że będą wyższe pensje? (przecież nie mają wpływu ile płacą prywatni właściciele). Krytykować zawsze jest łatwo. Jak już, ktoś krytykuje to od razu powinien podać własne pomysły co może powinien zrobić.
   Pomysł by jeździć wcześnie rano aby móc promować wśród osób co dojeżdżają, aż do Poznania, Wronek aby pokazać, że w Pile praca będzie się pojawiać jest dobry. Jeśli pensja nawet minimalnie by się różniła była niższa o 100-200 złotych, ale masz bliżej nie tracisz tyle czasu na te dojazdy to chyba będzie warto. Czasami trzeba dotrzeć bezpośrednio do osób.
   A Pan tak pisze jakby najlepiej nic nie robili, albo może robili ale w tajemnicy przed wszystkimi. Wiadomo, że to może i początek kampanii wyborczej, ale czy to źle jeśli przez to coś dobrego wyjdzie.
   Co do liczby miejsc pracy, też ciężko z tymi 5 tysiącami, ale biorąc pod uwagę liczbę bezrobotnych w Pile około 2000 tysiące to nawet niech będzie 1500 miejsc pracy to już jest to dużo.

 • Stefan Majewski

  5 tysiecy miejsc hehehehehe . Dalej ciagniecie te bzdure o 3,5 tys w samym Flex ?