Imprezowy czerwiec w mieście

03.06.2017   Autor: Artur Maras
---

Czerwiec w Pile zapowiada się pod znakiem imprez sportowych i kulturalnych. Już w najbliższy weekend festiwal Country nad Gwdą oraz Mistrzostwa Polski Ludowych Klubów Sportowych a to dopiero początek.

Imprezowy czerwiec w Pile rozpoczyna się już w najbliższy weekend. 3 czerwca z okazji dnia dziecka w Teatrze Miejskim familijny spektakl pt. „Strażniczka Magicznego Lasu”. Dużo będzie się działo także na pilskiej Wyspie, która na jeden dzień, stanie się stolicą muzyki Country.

W tym roku zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie z tą muzyką, wystąpią cztery zespoły ale poprzedzi ten festiwal, ten piknik, muzyki Country parada  motocyklowa, która planowana jest na godzinę 15. - mówi Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile

W najbliższy weekend na stadionie przy ul. Żeromskiego odbędą się także Mistrzostwa Polskie Ludowych Zespołów Sportowych w Lekkiej Atletyce, gdzie o medale będzie ze sobą rywalizować blisko 800 zawodników. 10 czerwca Piła ma poczuć bluesa. Na Płotkach bowiem odbędzie się Ogólnopolski  Konkurs Kapel Bluesowych. 11 z kolei coś dla osób aktywnych,. Tego dnia rozpoczyna się cykl pod hasłem; Joga w Parku oraz kolejny koncert muzyki klasycznej w ramach „Parkowych Spotkań”. Kolejny koncert  już 18 czerwca. Tego dnia odbędzie się także Międzynarodowy Konkurs Skoku o Tyczce. W tym roku po raz pierwszy na pilskim deptaku będzie można zobaczyć także czołowe tyczkarki.

Za sprawą trenera Ani Rogowskiej i jej samej, do Piły zjadą czołowe tyczkarki i przed konkursem męskim, czyli o 15.30 będziemy chcieli rozpocząć rywalizację pań. - mówi Dariusz Kubicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

23. czerwca rozpoczyna się dwudniowy, Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Bukowińskie Spotkania". Do Piły z folklorystycznym widowiskiem przyjadą zespoły z Ukrainy i Rumunii. Tego dnia na wyspie także Pilska Noc Świętojańska. Dzień później 24 czerwca na Placu Staszica wielki koncert na powitanie lata. Wystąpią:  Patryk Kumór oraz zespół  Fly Project.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group