Most w Skórce na trasie Piła-Złotów już gotowy

---

Pierwszy tak duży element remontu drogi wojewódzkiej nr 188 na trasie z Piły do Złotowa ukończony. Od kilku dni kierowcy jeżdżą już nowym mostem na rzece Głomii w Skórce.

Budowa mostu była źródłem wielu uciążliwości dla kierowców i mieszkańców całej gminy.

– Należało utrzymywać ruch na starym moście, wówczas to po wykonaniu większości robót można było uzyskać zgodę nadzoru budowlanego z Poznania na dopuszczenie ruchu na nowym obiekcie, wtedy też rozebrano stary obiekt
- tłumaczy Roman Świergiel z Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Pozostałością po tym jak biegł stary most jest kładka dla pieszych. Nowy most znacznie „ściął” łuk ostrego zakrętu. Konstrukcja mostu wykonana jest ze stalowego płaszcza z blach falistych wspartego na żelbetowych fundamentach, ma 27 metrów długości i 8 metrów szerokości. Światło poziome mostu wynosi 15 metrów, a strzałka łuku około 3 metrów.

W ramach remontu drogi wojewódzkiej nr 188 na odcinku Piła – Złotów prowadzone są jeszcze prace w Żeleźnicy – tu budowa nowego mostu ma zostać ukończona 1 lipca oraz w Krajence i Blękwicie, gdzie prace powinny się zakończyć do końca lipca. Inwestor nie przewiduje opóźnień.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group