Po sekcji dziecka znalezionego w przepompowni

---

W poniedziałek podczas codziennego czyszczenia kratownicy w zbiorniku na nieczystości w przepompowni w Złotowie znaleziono ludzki płód. Dziewczynka została najprawdopodobniej wyrzucona do studzienki kanalizacyjnej na jednej z ulic Złotowa.

– Rozmiar tego płodu świadczy o tym, że kobieta mogła być około 5 miesiąca ciąży. W sprawie tej przeprowadzamy czynności procesowe pod kątem art 152 KK, czyli tak zwanej nielegalnej aborcji - mówi Sebastian Drewicz, prokurator rejonowy w Złotowie.

Czyn ten jest zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W środę przeprowadzono sekcję zwłok. Na razie wiadomo, że płód przebywał w miejscu znalezienia najwyżej dobę. Ustalono też, że nie został wyrzucony do toalety, a do studzienki od kanalizacji burzowej znajdującej się na jednej z ulic Złotowa.

Ciało dziewczynki miało 22 cm długości, nie nosiło śladów obrażeń. Dziecko nie miało również wad wrodzonych. Podczas sekcji pobrano próbki do badań DNA oraz toksykologiczno-farmakoogicznych.

Policja i prokuratura proszą wszystkie osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę mogącą pomóc w odnalezieniu matki dziecka o zgłaszanie się do najbliższej jednostki policji lub kontakt pod nr telefonu 997.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group