Poseł Parda rozlicza się z pieniędzy na kampanię

19.05.2017|Autor: Redakcja

Pilski poseł Błażej Parda informuje, że Ruch Obywatelski Kukiz’15 otrzymał zwrot kosztów poniesionych w trakcie kampanii wyborczej. To niemal 3 miliony złotych.

Ruch Obywatelski Kukiz’15 otrzymał zwrot w wysokości prawie 2,8 mln. zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na działalność charytatywną.

– Jest to historyczny moment, dotąd żadne z ugrupowań politycznych nie postąpiło w podobny sposób. Ogłaszamy program Potrafisz Polsko! Po rezygnacji z prawie 30 mln zł subwencji, po raz kolejny pokazujemy nowy model funkcjonowania w polityce – przekonuje Błażej Parda, poseł na Sejm, Kukiz’15.

Celem Programu Potrafisz Polsko! jest aktywizacja środowisk lokalnych. Na jego potrzeby przeznaczono 300 000 PLN. O przyznanie dotacji w wysokości od 2000 do 5000 zł mogą się ubiegać organizacje pozarządowe, kościelne, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, spółki i kluby sportowe niedziałające w celu osiągnięcia zysku, których przychody za 2015 r. nie przekroczyły 300 000 PLN oraz obywatelskie grupy nieformalne.

Powstał też Klub Młodych Kukiz’15 kolejne biuro poselskie, tym razem w Wągrowcu. Błażej Parda doniósł się także do protestu blokującego drogę numer 11.

Co roku składam poprawki do budżetu o przyznanie środków na drogę ekspresową S11. To hipokryzja polityków Platformy Obywatelskiej i PSL-u, którzy przez dwie kadencje mięli obstawione wszystkie stanowiska: radnych na szczeblach gminnych, wójtów, prezydentów i burmistrzów miast, powiaty, sejmiki wojewódzkie, sejm, senat i prezydenta, jednak w sprawie S11 nie zrobiono praktycznie nic – mówi Parda.


fot. Biuro Poselskie Kukiz’15 w Pile

Przeczytaj więcej o: biuro poselskie kukiz 15, blokada s11 parda, błażej parda, kukiz 15 piła, Poseł Parda rozlicza się z pieniędzy na kampanię

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

 • Judge

  To oszust , przyznaj się lepiej co zrobiłeś razem z bratem i jego nowym studiem muzycznym , skąd dostaliście na to pieniądze ? Z kosmosu ? Każdy w wiosce wie co z was za oszuści ale nikt tego jeszcze nie zgłosił na Policję bo się was boją .

  • Janusz cebulak

   OMG Asta Wy tak serio sami z siebie dajecie artykuł o tym pseudo pośle, pseudo przedsiębiorcy, pseudo ekonomiście czy sam Wam zapłacił za artykuł? W pale się nie mieści ten bełkot tego poosła. Judge Ty też tak serio kto się niby boi tego figuranta i krętacza? To chłopiec bez pojęcia o życiu czy pracy, swoje psuedo studio nagran “otworzył” z jakiejś nagrody za konkurs internetowy, oczywiście ze studia nagrań nici, żaden lokalny artysta tam nic nie nagrał a taki był cel konkursu, no ale co zrobić samo życie;), dajmy sobie z nim spokój, jak totalnym nieporozumieniem ktoś zostaje poosłem to szybko się jego pseudo kariera skończy, wystarczy popatrzeć na fotki powyżej aby stracić wiare w demokrację.

   • http://www.panwojtek.com/ Wojciech Skowroński

    W przypadku, pożal się boże, posła Pardy zawarta została ułomność polskiego systemu wyborczego. Osoba o cechach, jak wyżej opisał @Janusz cebulak, z marginalnym lokalnym poparciem, została namaszczona do pełnienia odpowiedzialnego urzędu w państwie. Cóż tu napisać więcej; upadek autorytetów i obyczajów wspierany przez podobne persony stał się faktem, aczkolwiek to nie ich wina, ale elektoratu dokonującego niezrozumiałych wyborów. Zgadzam się z opinią, że ten wytwór swoistej ‘pomyłki’ zasili przestrzeń zapomnienia, lecz póki co trzeba przełknąć wstyd i poczucie porażki, tia…

  • Wyborca

   Ah ci Kukizowcy… są wśrod was i tacy co wyjeżdźili 40 tys. zł samochodem nie mając prawa jazdy…

 • haha

  HAHAHAHAHA. Znając życie te środki otrzymają środowiska “patriotyczne” zrzeszajace wszelkich zwolenników wyklętych i “powstańców” pilskich co to noszą odzież patriotyczną i uważają się za prawdziwych patriotów. A kolejne biuro to po co? nie wystarczy to pilskie i kontakt mailowy i telefoniczny do jednego biura sprawnie działającego? A po drugie takie biura to mi przypominaja PRL że niby poseł napisze pismo dostanie odpowiedź (bo musi dostać) i pokaże jak to działa. Przypomnę tylko o zasadzie pisemności- każdy obywatel może sobie pisemko do danej instytucji napisac a ona jest zobowiązana odpowiedziec.

 • haha

  Ruch Obywatelski Kukiz’15 otrzymał zwrot w wysokości prawie 2,8 mln. zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na działalność charytatywną.

  Celem Programu Potrafisz Polsko! jest aktywizacja środowisk lokalnych. Na jego potrzeby przeznaczono 300 000 PLN.

  To jest takie dzielenie? Boże jak takie coś czytam to ręce opadają hasełka w tv że my nie partia itp to co z 2,5mln dalej? Dostaną 2,8 rzucą ochłapy 300 tys a reszta na co? Mieli nic nie brać

  • Tobiasz Wiesiołek

   Do tej pory 720 tysiące złotych zostało przekazane na budowę Domu Weterana w okolicy Jeleniej Góry, 45 tysięcy złotych na samochód specjalny do przewozu osób niepełnosprawnych Fundacji Brata Alberta, a 30 tysięcy złotych na leczenie syryjskich dzieci. Ręce opadają jak czyta się komentarze pełne niewiedzy. Całość zostanie przeznaczona na działalność pro obywatelską. Druga sprawa to nie subwencja, a tej się ugrupowanie Kukiza zrzekło świadomie, startując do wyborów jako Komitet Wyborczy Wyborców.

 • asasa

  kiedyś było przysłowie – kto ma księdza w rodzinie ten nie zginie – teraz doszło kto ma polityka w rodzinie ten nie zginie

 • pilanin

  Typowy kukizowy CZUBEK.

 • demos

  niestety nie mamy żadnego posła z naszego regionu – wszyscy są ciency bez jaj i zaplecza

 • PogromcaT

  Pan Poseł Błażej Parda to PIERWSZY Poseł Ziemi Pilskiej od 1945 roku.
  Został WYBRANY ODDOLNIE przez zwolenników KWW K’15 i zwyciężył w głosowaniu /w ordynacji wyborczej sprzecznej z Konstytucją “kwaśniewskiego”/.

  A pozostali posłowie Ziemi Pilskiej? Kto ich wybierał? Kto ustalał nazwiska i ich miejsca na listach wyborczych PO/PiS/PZL?! Obywatele? NIE!!!
  Zostali wybrani przez prezesów/przewodniczących partiokracji a obywatele nie mieli NIC do powiedzenia! Poszli jedynie oddać swój głos do urny na wybrańców prezesów/przewodniczących partiokracji.

  W KWW K’15 to my Wyborcy w okręgu 38 w Pile ODDOLNIE WYBRALIŚMY kto będzie kandydował i tylko ordynacja /sprzeczna z Konstytucją kwasniewskiego/ zmusiła Nas do ustawienia kolejności nazwisk kandydatów.

  • Janusz cebulak

   Tak, tak jasne to Wy wyborcy oddolnie go wybraliście, gratulacje zatem za wybór, świadczy on dobitnie o tym, że cały ten pseudo ruch nie ma nic do zaoferowania społeczenstwu, to zlepek gimbusow i innych smarków co patriotyzm pomylili z populizmem, wystarczy popatrzeć na zdjęcia, nie wiem czy to gang olsena czy kelly family

   • PogromcaT

    “Merytoryczny” głos w dyskusji. Uśmiałem się jak pszczoła Ha! Ha! Ha!

 • PogromcaT

  Ha Ha Ha PRAWDA zabolała?! – Ma BOLEĆ!

  Pan Poseł Błażej Parda to PIERWSZY Poseł Ziemi Pilskiej od 1945 roku. Został WYBRANY ODDOLNIE przez zwolenników KWW K’15 i zwyciężył w głosowaniu /w ordynacji wyborczej sprzecznej z Konstytucją “kwaśniewskiego”/.
  A pozostali posłowie Ziemi Pilskiej? Kto ich wybierał? Kto ustalał nazwiska i ich miejsca na listach wyborczych PO/PiS/PZL?! Obywatele? NIE!!! Zostali wybrani przez prezesów/przewodniczących partiokracji a obywatele nie mieli NIC do powiedzenia! Poszli jedynie oddać swój głos do urny na wybrańców prezesów/przewodniczących partiokracji.
  W KWW K’15 to my Wyborcy w okręgu 38 w Pile ODDOLNIE WYBRALIŚMY kto będzie kandydował i tylko ordynacja /sprzeczna z Konstytucją kwaśniewskiego/ zmusiła Nas do ustawienia kolejności nazwisk kandydatów.