Matki Wariatki zmalowały już pierwszą salę

16.05.2017|Autor: Artur Maras

„Matki Wariatki” czyli kobiety zrzeszone na fejsbukowej grupie, chciały pokolorować świat małym pacjentom z oddziału dziecięcego w pilskim szpitalu. Zakasały więc rękawy, wzięły w dłonie pędzle i wzięły się do pracy.

Efekty ich pracy można było zobaczyć w poniedziałek podczas oficjalnego przekazania sali dyrektorowi szpitala.

Fajnie, szybko, może nie do końca, ale efekt jest i to jest najważniejsze. Na ścianach mamy kolorowe wizerunki dzieci, baloniki zwierzątka, dużo radosnych postaci. Bardzo mi się podoba, sama chciałabym tu poleżeć trochę i odpocząć po tej pracy ciężkiej – mówią Matki Wariatki.

A do tego w pełni charytatywnej, bo sala została odremontowana przy pomocy „matek wariatek” i innych chętnych osób. Pieniądze na potrzebne materiały wyłożył pilski starosta. I tak oto szara szpitalna rzeczywistość – na początek w jednej sali, zmieniła się w kolorowe i przyjazne dzieciom miejsce. Plany są jednak bardziej ambitne i „Matki Wariatki” chcą odmalować jeszcze pozostałe 29 sal. Wciąż trwa zbiórka pieniędzy na ten cel na stronie www.pomagam.pl/matki wariatki.

Przeczytaj więcej o: matki wariatki piła, Matki Wariatki zmalowały już pierwszą salę, Szpital Specjalistyczny w Pile

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • PilankaM

    Wszystko super, szkoda tylko, że dyrektor nie chwycił za pędzel i nie pomógł. Najlepiej przyjść na gotowe. Gdyby nie Matki Wariatki, fundacje i inne, gdzie zwykli ludzie pomagają ludziom niejedni by zginęli.

  • Izabela

    A gdzie dyrekcja,dzial organizacji czemu oni nie pokazali współpracy najlepiej przejść na efekt końcowy i pięknie się wypowiadać

  • wielbiciel

    Dlaczego tylko starosta pieniądze wykłada? Prezydenta nie stać żeby trochę grosza na dzieci dać?