Można pomóc wydać płytę i książkę Macieja Tylki

19.04.2017   Autor: Redakcja
---

Zbiórka na książkę z wierszami i płytą muzyczną Macieja Tylki z Piły. Zostało tylko kilkanaście dni do końca akcji, której patronuje Muzeum Okręgowe w Pile.

Trwa zbiórka pieniędzy na projektu wydania książki z wierszami Macieja Tylki. Do wydawnictwa będzie dołożona płyta z muzyką pilskiego artysty przedwcześnie zmarłego. Zbiórkę można wesprzeć na portalu Polak Potrafi.

Maciej Tylka - TYLAS (1982 – 2006) Ukończył Szkołę Muzyczną I- ego stopnia w klasie skrzypiec. Po maturze studiował w Studium Nauczycielskim na Wydziale Edukacji Artystycznej w Wałczu. Malował, grał, śpiewał, tańczył, pisał wiersze. Zapraszał znajomych do swojego domowego studia, aby śpiewali „ nawijki” razem z nim. Gdy tańczył break’a zależało mu, aby koledzy lepiej wypadli, nie pchał się przed innych. Zawsze wesoły i pomocny. Zostawił po sobie rysunki, obrazy, grafiki, oryginalną grę planszową, do której wyrzeźbił 120 figurek z modeliny. Pozostawił też wiele nagrań muzycznych wykonanych razem z kolegami. Razem z Wiktorem M. założył zespół rapowy „Mechanizm”. Potem śpiewał w innych zespołach, np. „Squadzie Centralnym”, „Ganglandzie”, „Luźni stylem”. Z bratem Tomaszem śpiewał czasami w „Pozytywnym Fermencie”. Zginął tragicznie w wieku 24 lat.

fot. archiwum rodzinne

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group