Przedszkole bez płotu z budżetu obywatelskiego

14.04.2017   Autor: Redakcja
---

Rozpoczęła się realizacja zadań z wałeckiego budżetu obywatelskiego. Z propozycji mieszkańców zostanie zrealizowanych sześć zadań. Problem pojawił się przy projekcie nowego płotu dla jednego z przedszkoli w mieście.

Wałcz w ubiegłym roku zbierał propozycje do budżetu obywatelskiego. Weryfikację przeszło 6 projektów, których wartość nie przekroczyła zarezerwowanych w miejskiej kasie środków. Zrealizowano między innymi ścieżki rowerowe, place zabaw czy siłownie.

- Jestem zadowolona, najbardziej podoba mi się ścieżka rowerowa na działki. My się poruszamy po tych miejscach i wiemy najlepiej jak by to było bezpiecznie - mówią mieszkańcy Wałcza.

Konieczna była także wymiana płotu przy przedszkolu numer 9 Bajka w Wałczu. Zadanie w budżecie obywatelskim nosiło wymowny tytuł „Przedszkolaki marzenia mają i na nowe ogrodzenia czekają”. Słowo czekają okazało się prorocze. Projekt jest niedoszacowany i środków na jego realizację zabrakło.

- Jest to płot przy głównej ulicy, przedszkole ładnie odnowione, plac zrobiony, a płot straszy - mówi krótko Józefa Jasielska-Wegner, dyrektor Przedszkola nr 9 Bajka w Wałczu.

Problem stara się rozwiązać wałecki urząd miasta. W budżecie jednak środków brak.

- To jest teraz kwestia znalezienia rozwiązania, albo ograniczenia długości tego ogrodzenia taka jest możliwość, lub zmiana standardu - mówi Waldemar Lechnik, zastępca burmistrza Wałcza.

Wymiana płotu według budżetu obywatelskiego planowana jest na tegoroczne wakacje. Nie wiadomo jednak w jakim zakresie zostanie zmienione ogrodzenie. Może się okazać, że płot zostanie wymieniony częściowo, a wtedy projekt zmieni nazwę na "Przedszkolaki marzenia mają i połowę ogrodzenia dostają".

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group