Asta Video Fest

Remonty pięciu szkół w gminie Trzcianka

15.03.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Osiem milionów złotych, tyle gmina Trzcianka przeznacza na remont szkół i przedszkoli. Na inwestycję udało się uzyskać 5 milionów ze środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Wymiana okien, dachówek, systemów grzewczych, instalacji elektrycznych czy nowe podłogi. To jedne z wielu prac które od początku marca wykonywane są w pięciu placówkach oświatowych w gminie Trzcianka. Największe zmiany widać już w szkole podstawowe w Białej.

- Rozpoczęto prace od demontażu dachu i w późniejszym etapie będzie wykonywana wymiana okien i elewacji, a w okresie letnim prace wewnętrzne, bo tak z firmą było ustalone, że wszystkie prace wewnątrz budynków będą zrobione w okresie wakacji - tłumaczy Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki.

Całkowicie odmienione zostaną dwie szkoły podstawowe. Jedna w Białej, druga w Łomnicy. Remonty nie ominą także przedszkoli. W Trzciance nowy image nabierze Przedszkole nr 1, 2 i 3.

- Mamy rewolucje ogromną, obejmującą wszystkie pomieszczenia. Zakres prac jest naprawdę bardzo duży, co nas niezmiernie cieszy, bo na pewno przedszkole i na zewnątrz i w środku będzie odnowione - dodaje Anna Święs, dyrektor Przedszkola nr 3 w Trzciance.

Ten oraz inne budynki oświatowe nie były remontowane od dziesiątek lat. Dotychczasowy stan nie tylko szpecił ale przede wszystkim był niebezpieczny dla przebywających w placówkach dzieci. Prace w szkołach mają się zakończyć w listopadzie bieżącego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group