8 marca kobiety znów będą protestować

07.03.2017   Autor: Artur Maras
---

Międzynarodowy Strajk Kobiet już 8 marca także w Pile. Kobiety mają tego dnia wyjść na ulice i walczyć o swoje prawa, które zdaniem organizatorek protestu obecnie są łamane. Na strajku obowiązuje czarny strój. W regionie strajk odbędzie się w Pile, Wyrzysku i Czarnkowie.

W tym roku dzień kobiet ma się kojarzyć nie z kwiatami życzeniami od panów, a z czarnym strojem. Żałobny ubiór to wyraz protestu. Podczas manifestacji w 70 miastach w Polsce kobiety mają wyrazić swoje niezadowolenie z rządów obecnej władzy.

- To mówię wyraźnie, dla absolutnej większości kobiet, ich sytuacja za rządów Prawa i Sprawiedliwości, zdecydowanie się polepszyła i one pewnie będą siedzieć, zostaną w domu z dziećmi i będą się cieszyć tym co od rządu dostały. Natomiast te, które czują potrzebę wyjścia mają do tego prawo, jest demokracja - mówi Marcin Porzucek, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

I tutaj Marcin Porzucek jako dobrą zmianę dla kobiet i rodziny wymienia m.in. świadczenie 500+, obniżenie wieku emerytalnego oraz podniesienie kwoty wolnej od podatku.

Zdaniem przedstawicielki Komitetu Obrony Demokracji, organizatora protestów w Pile jest wiele spraw, które obecna władza zepsuła.

- Czyli mniejsze dotacje dla organizacji, które zajmowały się przemocą w rodzinie. Zlikwidowanie Niebieskiej Linii. Teraz słyszymy o planach ministra Radziwiłła o obcięciu dofinansowania na leczenie noworodków, czy przyjęcie przez rząd projektu dotyczącego tzw tabletki „dzień po”, która jako forma antykoncepcji awaryjnej dostępna będzie od teraz na receptę
- wylicza Izabela Milewska z Komitetu Obrony Demokracji w Pile.

Międzynarodowy Strajk Kobiet, czyli wydarzenie, które funkcjonuje już na portalach społecznościowych organizują bezpartyjne działaczki należące do różnych organizacji kobiecych. W Pile strajk rozpocznie się o godz 18.00 na deptaku, tak jak poprzedni październikowy protest.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group