Zmarł Marian Barełkowski, były radny RM w Pile

25.02.2017   Autor: AK
---

Zmarł Marian Barełkowski, długoletni radny Rady Miasta Piły, nauczyciel, działacz sportowy, były dyrektor wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym w Pile. Miał 71 lat.

Marian Barełkowski w nocy z piątku na sobotę w swoim domu. Prawdopodobną przyczyną śmierci był atak serca. Były radny kilka lat temu przeszedł poważną operację serca.

- Od zawsze dbał o zdrowie, w ramach już rehabilitacji pływał i codziennie jeździł na rowerze. Ale też pewnie dlatego, że sport był dla niego zawsze bardzo ważny. To człowiek, który żył oświatą i sportem - mówi Zbigniew Kosmatka, były prezydent Piły.

W młodości grał w piłkę ręczną, był też przewodniczącym Nadnoteckiego Związku Sportowego. Był wiernym kibicem pilskich siatkarek.

- Ostatni raz widziałem go na meczu siatkarek, wyglądał dobrze, nic nie wskazywało na to, że może stać się najgorsze. Był to bardzo pogodny człowiek, miał wiele życzliwości dla ludzi. To dla nas bardzo smutna wiadomość - dodaje Tadeusz Rzemykowski, były senator SLD.

Marian Barełkowski związany był z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Był przez trzy kadencje radnym Rady Miasta w Pile. Odchodził na emeryturę ze stanowiska dyrektora wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym w Pile.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w czwartek. 2 marca w kościele św. Rodziny o godz. 12.00 zostanie odprawiona msza święta, a pogrzeb o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Pile.

fot. SLD Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group