Boom mieszkaniowy w Pile

19.02.2017   Autor: Artur Maras
---

Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa wybuduje nowy blok. W Budynku przy ul. Mickiewicza swoje lokum znajdzie 49 rodzin. Inwestycja cieszy się sporym zainteresowaniem bo mieszkań w Pile po prostu brakuje.

To pierwsza tego typu inwestycja od lat. W 3 piętrowym bloku przy ul. Mickiewicza, który powstanie naprzeciwko lasku, ma znajdować się 49 mieszkań oraz 3 lokale usługowe, które przy braku zainteresowania, również będą mogły zostać przerobione na mieszkania. Miejsca garażowe mają znajdować się w piwnicy. Budynek ma być nie tylko ciekawy architektonicznie ale i mieszkania mają być atrakcyjne cenowo. Budynek choć spółdzielczy to powstanie z przedpłat pobranych od przyszłych lokatorów. Choć oficjalnego naboru jeszcze nie ma to do spółdzielni już wydzwaniają zainteresowani kupnem tych mieszkań ludzie. A te mają być zróżnicowane. Najwięcej mieszkań będzie mieć metraż od 60 do 70m. Budowa ma ruszyć już w kwietniu i potrwa rok.

- Ten budynek sądząc po zainteresowaniu ładnie wpisze się w obraz i tego osiedla i w ogóle miasta. Czy później będziemy budować? Jeszcze takie nieduże działki posiadamy więc niewykluczone, że jak będziemy zachęceni dobrą realizacją dobrym odbiorem to być może będziemy budować kolejne mieszkania - mówi Lucjan Szutkowski, prezes Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Bo tych w mieście zwyczajnie brakuje. Urząd Miasta wylicza, że pomimo tego, iż rocznie oddaje się 2,5 razy więcej mieszkań niż jeszcze kilka lat temu to od ręki potrzeba ich kilkuset. Tyle bowiem mieszkań zmniejszyłoby kolejki oczekujących na mieszkania z zasobów miasta.

" target="_blank">

Zapotrzebowanie na mieszkania w przyszłych latach na pewno będzie jeszcze większe, a to za sprawa powstających zakładów pracy w strefie ekonomicznej.

- Zmiany, które wprowadzamy zarówno w planach zagospodarowania przestrzennego jak i w udostępnianiu nowych gruntów pod inwestycje dla tych, którzy będą budować budynki szczególnie wielorodzinne, spowoduje, że ten proces będzie równomierny, to znaczy, że ci którzy będą chcieli kupować, będą napotykać również na ofertę - tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły.

Stąd też rozmowy z deweloperami oraz różnego rodzaju programy jak np. mieszkanie na strat – program dzięki któremu osoby poszukiwane na pilskim rynku pracy, po spełnieniu szeregu wymogów i weryfikacji otrzymują mieszkanie na wynajem na preferencyjnych warunkach. Taki blok powstał już przy ul Andersa gdzie swoje M znalazł już 11 specjalistów a wkrótce zostanie oddany kolejny z 49 mieszkaniami. W porozumieniu z miastem blok buduje TBS.

-Oczywiście, że nie kończymy swojej działalności pod kątem budownictwa mieszkaniowego. Tu na tym osiedlu jeszcze planujemy zrealizowanie. Niebawem przystępujemy do przygotowania dokumentacji na dwa kolejne obiekty, gdzieś około 30 mieszkań każdy i w trakcie realizacji tego obiektu powinniśmy przystąpić do realizacji następnych - tłumaczy Remigiusz Dekarli, prezes TBS w Pile.

Co także ma przyczynić się do polepszenia sytuacji na rynku mieszkaniowym w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group