Agencja wojskowa wyrzuca najemców z lotniska

15.02.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Agencja Mienia Wojskowego w Bydgoszczy wypowiedziała umowy najmu firmom i osobom prywatnym z ulicy Szybowników. Dla wielu to pismo jest jak wyrok. Na wyprowadzkę mają czas do końca lutego.

Jerzy Marchlewski od kilku lat prowadzi swój warsztat przy ulicy Szybowników. Pod koniec stycznia spotkała go niemiła niespodzianka. Agencja Mienia Wojskowego w Bydgoszczy wypowiedziała mu umowę najmu pomieszczenia.

Uzasadnienia nie ma, a pomieszczenia trzeba opuścić do końca lutego, bo taki termin widnieje w piśmie jakie otrzymał. Do wyprowadzki zostało kilka dni.

- Nie wyobrażam sobie, żeby z tym warsztatem który posiadam, gdzieś się wyprowadzić, a jeszcze nie wiem gdzie, bo w Pile znaleźć pomieszczenie warsztatowe to graniczy z cudem
- mówi Jerzy Marchlewski, najemca pomieszczeń na lotnisku.

Na cud musi liczyć więcej osób. Takie wypowiedzenia najmu otrzymali prawie wszyscy przedsiębiorcy z ulicy Szybowników.

Zmienić adres swojego zakładu będzie musiał także Sebastian Mazurkiewicz. To może dla niego oznaczać zamknięcie działalności. Bo taka przeprowadzka to dodatkowe koszty, na które firmy nie stać.

- Następne pomieszczenie przystosować to jest raz i duża inwestycja, koszty przeniesienia i całego przystosowania do ślusarstwa
- dodaje Sebastian Mazurkiewicz, najemca pomieszczeń na lotnisku.

Wypowiedzenie dotychczasowych umów dotknęło także jedną osobę prywatną. Pan Jan – nie chce pokazywać twarzy, twierdzi, że dla Agencji Mienia Wojskowego jest intruzem.

- To jest dla mnie magazyn i nie tylko, to jest dla mnie azyl w którym ja tutaj odpoczywam i tu powstają różnego rodzaju nowinki techniczne, które syn będzie chciał wdrożyć
- żali się pan Jan.

O wyjaśnienie poprosiliśmy Agencje Mienia Wojskowego w Bydgoszczy. Mimo kilku prób telefon wciąż milczał.

Najemny z ulicy Szybowników o pomoc zwrócili się do Inwest-Parku. Ta przyszła błyskawicznie.

- Rozpoczęliśmy od tego, że przeanalizowaliśmy ich umowy, przygotowaliśmy pisma z prośbą o wydłużenie okresu wypowiedzenia. Cały czas to wszystko monitujemy i pilotujemy - zapewnia Edyta Musiał z Inwest-Parku.

Co dalej? Tego nie wiadomo. Sytuacja zmienia się dynamicznie, a przedsiębiorcy cały czas żyją w niepewności. Zmiana lokalizacji może oznaczać dla nich być albo nie być. Według nieoficjalnych informacji Agencja Mienia Wojskowego ma swój plan na zagospodarowanie tego terenu, a obecni najemny nie są w nim ujęci.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group