Ludowcy chcieli pensji dla sołtysów

09.02.2017   Autor: Redakcja
---

Projekt antysmogowy, ustawa metropolitalna czy nowa ordynacja wyborcza - to tylko niektóre z tematów omawianych podczas konferencji Polskiego Stronnictwa Ludowego. Z krytyką ze strony PSL-owców spotkały się projekty dotyczące samorządów.

- To jest kolejna odsłona wojny, którą PiS wydało samorządom. Pozbawianie dzisiaj możliwości kandydowania wójtom, burmistrzom, prezydentom miast z mocą wsteczną jest przede wszystkim złamaniem zasady nie działania prawa wstecz, ale jest też złamaniem Konstytucji. To co z tzw. ustawą warszawską zrobiono to jest swoistego rodzaju bomba atomowa, która jest uzasadniona jedynie celami politycznymi, które rządzący chcą osiągnąć
- zapewnia Krzysztof Paszyk, poseł na Sejm RP, Polskie Stronnictwo Ludowe.

Przedstawiciele PSL-u przedstawili również założenia własnego programu antysmogowego, który zakłada między innymi dofinansowanie wymiany pieców i ogrzewania, zakaz palenia odpadami czy rozwój odnawialnych źródeł energii. Zaproponowano również darmową komunikację po przekroczeniu limitów zanieczyszczeń powietrza.

Podczas spotkania ludowcy opowiadali o swoim projekcie dotyczącym nagradzania sołtysów, którzy mieliby otrzymywać tysiąc złotych miesięcznie. Sejm odrzucił jednak ten projekt.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group