Policjantka uratowała życie dziewczynce

10.01.2017|Autor: AK

Policjanta z Chodzieży uratowała życie dziewczynce. Instruując przez telefon zdenerwowaną matkę wspólnie udzieliły dziecku pierwszej pomocy, jeszcze zanim przyjechała karetka.

W minioną niedzielę w nocy oficer dyżurny chodzieskiej policji odebrała zgłoszenie od zdenerwowanej kobiety.

Komisarz Agnieszka Madera-Łokietek w słuchawce usłyszała bardzo zdenerwowany kobiecy głos. Z potoku słów można było wyłapać pojedyncze słowa: dziecko nie reaguje, nie może oddychać i dostało drgawek. Kobieta z nerwów przypadkowo wybrała numer alarmowy 997, chcąc uzyskać pomoc – informuje Dariusz Szęfel z poznańskiej policji.

Prowadząca rozmowę policjantka poprosiła, aby kobieta się uspokoiła i podała adres. Na podstawie wyłapanych strzępków informacji domyśliła się, że dziecko może mieć atak padaczkowy. Poinstruowała zgłaszającą, aby oddech i tętno dziecka. Następnie poprosiła, aby kobieta ułożyła dziewczynkę w pozycji bezpiecznej, odchyliła głowę oraz sprawdziła, czy córka nie ma żadnych obcych przedmiotów w jamie ustnej. Po wykonaniu tych czynności dziecko zaczęło oddychać.

Równolegle funkcjonariuszka skontaktowała się z pogotowiem. Ratownicy przybyli na czas. Okazało się, że przypuszczenia policjantki się potwierdziły. Dziecko miało silny atak padaczkowy.

fot. KPP Chodzież – kom. Agnieszka Madera-Łokietek na stanowisku dyżurnego

Przeczytaj więcej o: kpp chodzież, kwp poznań, policja chodzież, policjantka uratowała dziecko, uratowała dziecko

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.

  • Klient

    Pani w biedronce sprzedała mi wodę i chleb serdeczne bóg zapłać! !!! Uratowała moja rodzinę od śmierci głodowej….

    .

  • sqx

    ktotonapisał?