Asta Video Fest

Za nami 2016 rok

03.01.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Sukcesy, porażki, powody do radości i sprawy, o których chcielibyśmy szybko zapomnieć – taki był rok 2016 w naszym regionie. Nie zabrakło też spraw bardziej przyjemnych jak inwestycje, czy remonty. Rok miniony podsumowuje też TV ASTA.

Nowy starosta pilski. Nowy dyrektor szpitala powiatowego w Czarnkowie. Brak sekretarza w Wałczu, czy referendum w sprawie odwołania burmistrza Krajenki. Dziesiątki wypadków na krajowej 10, czy pierwsza obrona doktorska w dziejach Piły. To jedne z wielu wydarzeń w naszym regionie w 2016 roku. Były też i takie, o których głośno było w całej Polsce.

- Przyznać trzeba, że 2016 rok był pełen ciekawych wydarzeń, obfitował w nie. I też takie nietypowe, które zapamięta cała Polska. Chociażby nieszczęsny grzyb na ścianie szpitala w Pile. Były wydarzenia tragiczne- gwałt brutalny przy dworcu PKP. Brutalny gwałt w Wyrzysku, gdzie starsza pani zmarła, ale były tez wydarzenia, które nas cieszyły - tłumaczy Dorota Bonzel, dziennikarka Tygodnika Pilskiego.

Między innymi udało się w Pile pobić rekord guinnessa w liczbie osób niosących flagę Polski. Dużym sukcesem okazała się także akcja Kilometry Dobra w Złotowie, gdzie zebrano na cele charytatywne 137 tys. zł. Ubiegły rok okazał się także przełomowy dla gminy Trzcianka, gdzie po ponad 10 latach i wielu sporach ruszyła sprawa budowy basenu w mieście. Także w Pile nie zabrakło ważnych dla mieszkańców inwestycji. Powstała chociażby nowa droga nad pilskie jezioro Płotki, modernizacji doczekał się wiadukt, przebudowano także ulicę Bydgoską. Rok 2016 obfitował w sukcesy także w naszej redakcji.

- 2016, to rok produkcji w TV ASTA. Dwie nasze produkcje: „Powstanie Wielkopolskie – Most na Noteci” oraz „Mieszko I - Chrzest Polski” uzyskały wyróżnienie i nagrody podczas konferencji PIKE. „Powstanie Wielkopolskie – Most na Noteci” dzięki tej nagrodzie w roku bieżącym pojedzie do Cannes na prezentacje filmów dokumentarnych - mówi Paweł Różycki, dyrektor programowy TV ASTA.

Pomiędzy serwisami informacyjnymi, które trzy razy w tygodniu na żywo relacjonowały wydarzenia
z regionu w ramówce 2016 roku znalazły się także nowe programy takie jak: Metamorfozy, Druga strona medalu czy Rozkład Jazdy. Ubiegły rok to także intensywna współpraca z ogólnopolskimi redakcjami, dzięki czemu produkcje TV ASTA można było zobaczyć w całym kraju.

- Warto wspomnieć o współpracy z kanałem ZOOM TV. Jest to nowy kanał dla którego pewne rzeczy produkujemy w tym głównie transmisje na żywo mszy świętych, także to jest taka ciekawostka - dodaje Tomasz Janczar Dyrektor Produkcji Telewizyjnej i Filmowej

Poza tym na antenie TV ASTA przez cały sezon żużlowy można było śledzić na żywo starty Polonii Piła. Rok 2017 to przede wszystkie kolejnych 365 okazji na najświeższe informacje i najlepszą rozrywkę
z regionu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group