Wałcz ma nowego sekretarza

21.12.2016   Autor: Paweł Różycki

Lucyna Kabs-Małecka została sekretarzem miasta Wałcz. Dopiero za czwartym podejściem udało się władzom Wałcza rozstrzygnąć konkurs na to stanowisko. Miasto nie miało sekretarza ponad rok.

Władze Wałcza przez długi czas miały problem aby zleźć sekretarza miasta. Poprzednie trzy konkursy nie zostały rozstrzygnięte z różnych względów. Dopiero za czwartym podejściem udało się znaleźć kandydatkę spośród dotychczasowych urzędników magistratu, ponieważ wybrano dotychczasową naczelniczkę wydziału gospodarki nieruchomościami miejskiego urzędu Lucynę Kabs-Małecką.
Znam urząd od kilku dobrych lat, wiem jakie są problemy z czym przyjdzie mi się zmierzyć więc zobaczymy co wyjdzie podczas mojej pracy – powiedziała nowa sekretarz Wałcza.
Przed nowym sekretarzem spore wyzwanie, którym jest organizacja pracy urzędu miasta. Obecnie zajmują się tym zastępcy burmistrza. Z wyboru nowego pracownika zadowolona jest również burmistrz Wałcza Bogusława Towalewska, która powiedziała, że w wyborze nowego pracownika często przeszkadzały obowiązujące przepisy, w tym ustawa o pracownikach samorządowych, która stwarza takie obwarowania, że trudno o dobrego kandydata.

Lucyna Kabs-Małecka swoją nową pracę zacznie drugiego stycznia dwa tysiące siedemnastego roku. Jak sama przyznaje duży nacisk będzie kładła na dokształcanie urzędników.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group