Zmiany w pilskich szkołach

22.11.2016   Autor: Paweł Różycki
---

W związku z reformą systemu oświaty zmiany dotkną również pilskie szkoły podstawowe i gimnazja. Szczegóły zostały przedstawione na dzisiejszej konferencji prasowej prezydenta Piły Piotra Głowskiego.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, 1 września 2017 roku, z mocy prawa dotychczasowe sześcioletnie szkoły podstawowe staną się ośmioletnimi. Również tego dnia z mocy prawa zespoły szkół, czyli szkoła podstawowa i gimnazjum, staną się ośmioletnimi szkołami podstawowymi, prowadzącymi klasy drugie i trzecie dotychczasowego gimnazjum. Nauczanie w ten sposób odbywać się będzie do 31 sierpnia 2019 roku.

W roku szkolnym 2017/2018 klasy drugie i trzecie Gimnazjum nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego przy ul. Dzieci Polskich zostaną włączone do Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich. Z kolei klasy drugie i trzecie Gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Bydgoskiej zostaną włączone do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich. W związku z tym Szkoła Podstawowa nr 5 i Szkoła Podstawowa nr 2 będą posiadały po dwa budynki.

Dla następnych naborów do klas pierwszych szkół podstawowych zostanie ustalona nowa rejonizacja.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group