Mamy najlepszego instruktora nauki jazdy w Polsce!

19.09.2016   Autor: Redakcja
---

Ireneusz Tausz, instruktor nauki jazdy z Piły, został Instruktorem Roku 2016 w kategorii seniorów. Finał ogólnopolskiego konkursu odbył się w Warszawie.

W stolicy do rywalizacji o tytuł instruktora roku stanęło trzydzieścioro instruktorów, w tym cztery kobiety. To finaliści eliminacji regionalnych. Region pilski reprezentowali Tymoteusz Nowicki oraz Ireneusz Tausz. I to ten drugi do Piły wrócił z pucharem dla najlepszego szkoleniowca w kategorii seniorów. Tausz nie krył zaskoczenia z wyróżnienia i stwierdził, nieco żartobliwie, że nigdy by nie przypuszczał, iż znajdzie się w grupie seniorów. Tym bardziej, że wszystkie zadania były dla każdego uczestnika takie same i nie było podziału na grupy wiekowe w trakcie realizacji konkurencji. Najlepszym instruktorem w Polsce w klasyfikacji generalnej został Zbigniew Hyży z Bełchatowa, do którego tytuł wrócił po... 13 latach! Na podium triumfował już w 2003 roku.

Konkurs ma wieloletnią tradycję, organizowany jest co roku w innym mieście. W 2011 roku gospodarzem imprezy była Piła, w przyszłym roku najprawdopodobniej będzie to Łódź. Organizatorem konkursu jest Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców, a wieloletnim sponsorem wydarzenia jest Jacek Bogusławski, radny Rady Miasta w Pile i wydawca materiałów szkoleniowych dla branży nauki jazdy oraz z dziedziny bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Na finały konkursu składa się sprawdzian z wiedzy teoretycznej. Trudny to test nawet dla specjalistów z przepisów ruchu drogowego, bowiem najlepszy tegoroczny wynik to 21 punktów na 25 możliwych do zdobycia. Szkoleniowcy muszą się także zmierzyć z zadaniami z pierwszej pomocy czy wielu konkurencji sprawnościowych: próbą stewarda, konkurencją sir Lancelota czy slalomem do przodu i tyłu pojazdem wyposażonym w troleje, co sprawia, że auto bardzo łatwo wpada w poślizg.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group