Szybowników oddana po remoncie

16.09.2016   Autor: Artur Maras
---

Ciemna i niebezpieczna a do tego z dziurami w asfalcie i bez chodnika. Taka był ulica Szybowników w Pile. Teraz ulica łącząca Koszalińską z Lotniczą zyskała zupełnie inny wygląd.

- Chcemy tylko pokazać mieszkańcom, że są nowe elementy ułatwiające komunikowanie się na terenie miasta i myślę, że akurat ta ulica do takich oczekiwanych należy. Dzisiaj mam nadzieje, że standard jak i rozdzielenie ruchu pieszego jak i rowerowego od jezdni daje szansę na to żeby w bezpieczny sposób się tutaj przemieszczać - tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły.

Droga ta, jak i cały ten obszar należały do lotniska. Od czasu wyprowadzenia się stąd wojska zaczęło zmieniać się otoczenie tego miejsca. Teraz przyszedł też czas na remont dziurawej drogi. Brakowało tu chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia.

Remont ruszył w kwietniu i już widać jego efekty. Teraz oprócz poszerzonej nawierzchni ze ścieżką rowerową i chodnikami, wzdłuż drogi stanęło 15 nowych lamp, które znacznie zwiększą bezpieczeństwo kierowców i pieszych po zmroku. Koszt inwestycji wyniósł ponad 600 tys zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group