Kolorują wiejskie przystanki PKS w gminie Szydłowo

16.09.2016   Autor: Artur Maras
---

Pomalowane przystanki w gminie Szydłowo. Nie jest to wybryk wandali, ale praca Tomka i Dominika – dwóch nastolatków.. Samorządowcy już zapowiedzieli, że sfinansują im farby i spraye.

Dominik Kostka i Tomek Bogdanowicz z Szydłowa malują i to z pasją. Dwóch chłopaków tworzy bowiem graffiti, które powstają najczęściej na wiejskich przystankach w ich rodzinnej gminie. Po puszkę ze sprayem chwycili niedawno.

Ale już posypały się zlecenia na kolejne tego typu graffiti. Sołtysi i radni chcieli aby w często podniszczone przystanki w ich miejscowościach tchnąć nowe zupełnie życie. Koledzy stworzyli już m.in. graffiti na przystanku w Kotuniu, Pokrzywnicy czy Dobrzycy.

Graffiti malują za darmo. Dominik i Tomek proszą tylko o pokrycie kosztów materiałów oraz możliwość tworzenia, bo pasje te chcą rozwijać. Malowidła, które tworzą związane są najczęściej z historią danego miejsca i tak w Pokrzywnicy, gdzie działa prężnie straż pożarna powstał mural z wozem strażackim. W Kotuniu zaś ten reprezentujący nieistniejącą już starą cegielnię czy pałac.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group