Trwa remont drogi między Ujściem a Jabłonowem

04.09.2016   Autor: Artur Maras
---

Ponad 5 km za niecałe 8 mln złotych. Chodzi o Drogę Wojewódzką nr 182 na odcinku Jabłonowo Ujście, która doczekała się remontu. Na konferencji prasowej informował dzisiaj o tym wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

- Inwestycja ma swoją historię. Zabiegi aby się ona rozpoczęła i przygotowania do tego trwały już od kilku lat. Natomiast możliwości finansowe samorządu są ogromne ale mimo wszystko niewystarczające. W związku z tym ta inwestycja czekała na lepsze czasy i te czasy nadeszły – mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Inwestycja jak podkreślił wicemarszałek niełatwa. Wszystko przez nachylenie terenu oraz długość odcinka, który liczy ponad 5 km i ciągnie się od Ujścia aż do Jabłonowa. Remont obejmujący m.in. wymianę nawierzchni, budowę nowej kanalizacji deszczowej, poszerzenie pasa poza Ujściem oraz nowe przystanki i chodniki wart jest niemal 8 mln złotych z czego ponad 6 mln 200 tysięcy województwo uzyskało ze środków europejskich. Obecnie na tym odcinku odbywa się ruch wahadłowy. Prace na tym odcinku mają potrwać do jesieni przyszłego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group