Na co złotowianie wydadzą pół miliona złotych?

30.08.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Pół miliona złotych dla mieszkańców Złotowa. Niemal dwadzieścia propozycji budżetu obywatelskiego wpłynęło do urzędu miejskiego.

Nowa siłownia na powietrzu, plac integracyjny dla osób niepełnosprawnych czy nowe chodniki. Ostatecznie na co zostanie wydane 500 tysięcy złotych zadecydują mieszkańcy Złotowa.

- Jesteśmy zadowoleni z tej inicjatywy jakim jest budżet obywatelski. To była bardzo ważna praca włożona ze strony naszego urzędu, żeby dobrze wypromować ten pomysł, aby mieszkańcy zdecydowali na co przeznaczyć publiczne pieniądze. No i efekt jest imponujący. Mamy 19 pomysłów. Pierwszy etap weryfikacji formalnej spowodował że niektóre pomysły nie zebrały odpowiedniej liczby głosów - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

Z niemal dwudziestu propozycji budżetu obywatelskiego zostało osiem inwestycji. W mieście może powstać między innymi: przystań kajakowa na rzece Głomi, plac integracyjny dla osób niepełnosprawnych, czy nowoczesna siłownia na powietrzu. Ciekawym pomysłem jest także stworzenie specjalnie przystosowanego terenu do tresury psów.

Złotowianie będą mieli okazję zagłosować na wybraną przez siebie inwestycję od 19 września do 10 października, w wyznaczonych przez Urząd Miejski w Złotowie miejscach. Do końca października tego roku zostaną ustalone zadania budżetowe. Miasto na realizację budżetu obywatelskiego przeznaczyło 500 tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group