Asta Video Fest

Ekoharmonogram ma pomóc w segregacji śmieci

20.08.2016   Autor: Redakcja
---

Ekoharmonogram w Mirosławcu. Aplikacja na telefony komórkowe ma pomóc mieszkańcom miasta w segregacji odpadów czy odnalezieniu harmonogramu wywozu. Z programu mogą korzystać prawie wszyscy użytkownicy telefonów komórkowych.

- Rozglądamy się cały czas nad poprawieniem komunikacji mimo tego, że już dwa lata minęły od wprowadzenia ustawy śmieciowej. Cały czas mamy wiele pytań a przede wszystkim mieszkańcy, odnośnie tego jak segregować, gdzie segregować, gdzie pozbywać się niepotrzebnych baterii czy lekarstw. Szukaliśmy jakiegoś pomysłu w miarę nowoczesnego, bo to co możemy przekazać przez gazetkę, przez SMS jakiś skutek przynosi ale też nie do końca taki jaki byśmy chcieli. I pojawiło się nowe narzędzie - aplikacja na telefon, która pozwala na dwustronną komunikację między mieszkańcami a nami - mówi Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca.

Aplikacja działa na telefonach komórkowych z systemami Android, iOS i Windows Phone. Dzięki Ekoharmonogramowi mieszkańcy Mirosławca mogą między innymi sprawdzić termin odbioru śmieci ze swojej posesji, lokalizację PSZOK-u czy dowiedzieć jak powinno się segregować odpady. Program jest dostępny bezpłatnie w sieci.​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group