Nowe mieszkania komunalne przy Andersa

14.08.2016   Autor: Artur Maras
---

Do końca sierpnia powinny być gotowe nowe mieszkania komunalne w Pile. To pierwsza taka inwestycja w powojennej historii miasta. W bloku przy Andersa jest 20 mieszkań. W 9 z nich zamieszkają rodziny przekwaterowane z mieszkań komunalnych.

- Część mieszkań wykorzystamy jako mieszkania dla tych, którzy będą przekwaterowywani z mieszkań w budynkach do wyburzenia - mamy takie w planie w najbliższym czasie. W centrum miasta chcielibyśmy zrobić też troszeczkę porządku jeżeli chodzi o stare budynki, które no nie nadają się już w tej chwili do odbudowy i część z tych osób zostanie tutaj przeniesiona - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Na razie 9 rodzin. Pozostałe 11 mieszkań będą przeznaczone dla młodych pracowników, którzy znajdą pracę w Pile, czyli tak zwane „mieszkania na start”. Już wiadomo, że jest więcej chętnych niż mieszkań. Wnioski o „mieszkanie na start” rozpatrywać będzie Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski.

Budowy tych 20 mieszkań podjął się pilski TBS. Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzymało od miasta na ten cel 2 mln zł. Mieszkania mają być gotowe do końca miesiąca. Wykonawcom zostały tylko prace wykończeniowe i montaż kuchni. Mieszkania są dwu i trzy pokojowe, mają od 35 do 52 metrów kwadratowych.

A już 1 września ruszą prace związane z budową kolejnych 49 mieszkań komunalnych. Miasto otrzyma 40 proc. dofinansowania na ten cel.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group