Czy powstanie Ławeczka Staszica w Pile?

27.07.2016   Autor: Artur Maras
---

Zakończyło się zgłaszanie wniosków do Pilskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy zgłosili niemal 300 zadań z czego do głosowania komisja dopuściła ponad połowę. Teraz wszystko w rękach pilan. To oni zdecydują jaka inwestycja powstanie w ich najbliższym otoczeniu a jest o co walczyć bowiem pula do rozdania to aż 3 mln złotych.

W tym roku wniosków do Budżetu Obywatelskiego wpłynęło niemal 300. Komisja ze względu na błędy formalne lub regulaminowe ostatecznie dopuściła do kolejnego etapu 145 zadań. A pomysły na zmianę swojego najbliższego otoczenia mieszkańcy mają różne.

- Prawdopodobnie gdzieś tutaj w okolicy Placu Konstytucji 3 Maja miałaby ewentualnie stanąć gdzieś ławka Staszica. Wracamy do tego tematu po raz kolejny z odpowiednim może tym razem budżetem, może też ze szczęściem - twierdzi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Bowiem taką ławeczkę upamiętniającą wielkiego pilanina próbowano stworzyć już dwukrotnie. Teraz kilkoro pilan pomysł zgłosiło do budżetu obywatelskiego i jeśli zyska odpowiednią liczbę głosów Staszic będzie miał w centrum swoją ławeczkę.

Jest też pomysł na mural wyświetlany na jednej z kamienic przy ul. 14 lutego czy na Na długiej liście dominują jednak zadania infrastrukturalne jak drogi, ścieżki rowerowe, chodniki czy place zabaw i siłownie na świeżym powietrzu. Głosowanie rozpoczęło się dzisiaj. Możliwości są dwie. Najszybsza i najprostsza poprzez stronę internetową www.konsultacjespoleczne.pila.pl

Tam oprócz formularza i listy zadań na które można zagłosować pojawi się także mapka dzięki której będzie można sprawdzić jakie propozycje znajdują się na danym osiedlu. Jest też metoda dla tradycjonalistów.

- Do Urzędu Miasta, ale też do filii wszystkich bibliotek w Pile trafią listy tych zadań, które zostały zweryfikowane pozytywnie. Trafią urny, trafią karty do głosowania i od tego momentu ruszy to głosowanie w sposób tradycyjny - dodaje Bartosz Mirowski, asystent prezydenta.

Każdy mieszkaniec ma do dyspozycji 10 głosów. 5 na tak zwane zadania małe i 5 na duże. O zmiany na swoim osiedlu powalczyć warto tym bardziej, że w tym roku zniesiono zasadę w myśl której na każdym pilskim osiedlu musi powstać jedna duża inwestycja. Wygrają więc te zadania które otrzymają największą liczbę głosów. Głosowanie potrwa do 16 września.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group