Biesiada Kresowa w Pile

26.07.2016   Autor: Redakcja
---

Już po raz trzeci Towarzystwo Przyjaciół Lwowa i Kresów Wschodnich zorganizowało w Pile Biesiadę Kresową. Podczas spotkania zebrani mogli m.in. wysłuchać wykładów na temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu.
 
Mamy trzecie takie spotkanie, taką biesiadę kresową dla naszych towarzyszy i ich rodzin. Jest to z okazji święta kresowego, które się zbliża. Poza tym chcieliśmy uczcić jedenasty lipca, kiedy to składaliśmy kwiaty w związku z wydarzeniami w Wołyniu. Jesteśmy zadowoleni, że ludzie się zbierają, pamiętają o kresach, że tam się rodzili - tłumaczy Kazimierz Semianyszyn, prezes Towarzystwa Przyjaciół Lwowa i Kresów Wschodnich oddział w Pile.

 
Na spotkaniu przyjaciół Lwowa pojawili się goście z Ukrainy. Podczas spotkania odbyły się dwa dziesięciominutowe wykłady o wydarzeniach które miały miejsce na Wołyniu w latach czterdziestych dwudziestego wieku. Pilski oddział Towarzystwa Przyjaciół Lwowa i Kresów Wschodnich liczy 120 osób. A ta liczba ciągle rośnie. Codziennie zgłaszają się osoby które pochodzą z Kresów Wschodnich.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group